Belépőjegyek

Letölthető elektronikus belépőjegy

A következőkben végignézzük, hogy a Viltor rendszerben miként lehet egy bizonyos eseményre belépőjegyet árulni. A belépőjegyet a vásárló letöltheti majd, sőt arra is mód lesz, hogy a belépőjegy érvényességét az esemény előtt ellenőrizzük.

A termék (itt egy esemény) rögzítése

Első lépésként rögzítsünk fel egy új eseményt, amelyre a belépőjegyeket áruljuk. Tegyük fel, hogy egy közgazdasági előadást tartunk. Az esemény egy bizonyos napon délelőtt 09:00 órakor és délután 14:00 órakor is meg lesz tartva, mindkettő előadásra maximum 20-20 jegyet lehet vásárolni.

Ez esetben fontos, hogy

  • a készletkezelést úgy állítsuk be, hogy a termék darabszámát a rendelés során csökkentse a rendszer és készleten felül ne tudjanak vásárolni a vevők (maximum 20 jegyet adunk el előadásonként),
  • vegyünk fel két új termék tulajdonságot a két időponthoz (09:00 és 14:00 órai kezdések),
  • és természetesen rögzítsük fel magát a terméket is, mindkettő tulajdonsághoz (kezdési időponthoz) állítsunk be 20 darabos készletet (ennyi jegyet tudunk értékesíteni).
Belépőjegy a webáruházban

A termék felrögzítése után a termék listában láthatjuk az új termékünk azonosító számát (ID), ez fontos lehet a későbbiek során, mert a letölthető belépőjegyet és a terméket ID alapján is összekapcsolhatjuk egymással.

Belépőjegy az adminisztrációs felületen

A letölthető tartalom (belépőjegy) rögzítése és termékhez (előadás) kapcsolása

Válasszuk az adminisztrációs felület "Termékek" / "Letölthető tartalmak" menüjét és az új letölthető tartalomnak adjunk egy nevet. Ez a mi esetünkben most "Érthető közgazdaságtan előadás" lesz.

A belépőjegy letöltési neve

Látható, hogy a rendszer automatikusan egyszerűbb alakra változtatja át a beírt szöveget, ezzel is segítve a későbbi letöltés sikerességét. Ez lesz majd a konkrét letölthető belépőjegy neve.

Kattintsunk a "részletek módosítása" linkre. Az itt megjelenő ablakban a következő mezők kitöltésére van mód.

A belépőjegy általános adatainak beállítása
  • "Aktív": beállíthatjuk, hogy a belépőjegy hozzákapcsolódjon-e a webáruház termékéhez. Itt nyilván az a jó, ha be van pipálva a négyzet.
  • "Letölthető tartalom típusa": ezt a beállítást állítsuk a "Belépőjegy" értékre.
  • "Letöltés kezdő időpont", "Letöltés utolsó időpont": azt szabályozhatjuk vele, hogy a belépőjegy mettől meddig tölthető le a vásárló számára. Ha itt nem adunk meg semmilyen értéket, akkor nem lesz ilyen időlimit, de utolsó időpontnak beállíthatjuk az előadás kezdetét is.
  • "Letöltés limit": beállíthatjuk, hogy a vásárló maximum hány alkalommal tudja letölteni a belépőjegyet. Ha nem adunk meg konkrét értéket (0-át adunk meg), a rendszer akkor is beállít egy 100 letöltés limitet. Belépőjegy esetén nincs sok értelme nagyon lekorlátozni ezt a lehetőséget.

A következő fülön egy szövegmezőben tudjuk megadni a letölthető belépőjegy szövegezését és formátumát. Szerencsére lehetőségünk van választani az előre elkészített sablonok közül is, így válasszuk a "Sablon beillesztése" funkció alatt a "Jegy értékesítés" sablont.

Belépőjegy sablon gomb Belépőjegy sablon kiválasztása

A betöltött jegy sablon több olyan szövegelemet is tartalmazhat, amit érdemes átírni. Ilyen pl. az esemény címe, leírása, illetve az ÁSZF-ből is ide másolhatjuk azokat a passzusokat, amelyek relevánsak az eseménnyel, pl. viselkedési szabályokat. Azonban ügyeljünk rá, hogy a {{ }} jelek között lévő un. változókat ne írjuk felül.

Belépőjegy sablon módosítás

Ezután a "Termékcsoport és termék kapcsolatok" fülön kapcsoljuk hozzá a belépőjegyet az előadáshoz. Ezt megtehetjük úgy is, hogy egy olyan termékcsoportot választunk ki, amelyben minden termékhez letölthető lesz a belépőjegy, vagy megadhatunk egy konkrét termék azonosítót is (ID).

Belépőjegy hozzákapcsolása a termékhez

A "mentés" gomb segítségével mentsük le az eddigi beállításokat.

Letölthető tartalom a rendelések között

Ha egy vevő megvásárolja az így beállított belépőjegyet, akkor a rendelés részleteinél az adott termék (előadás) mellett meg is jelenik az.

Belépőjegy megjelenése a rendelés részleteinél

A rendszer minden megvásárolt elektronikus tartalmat egy egyedi azonosító kóddal lát el (ez itt most "CB9J537"). Azt is lehet látni, hogy ezt a jegyet maximum 10 alkalommal tudja még letölteni a vásárló.

Fontos tudni, hogy a vásárló a belépőjegyet közvetlenül a rendelés után még nem tudja letölteni, ugyanis a rendelés visszaigazoló levélben automatikusan nem kapja meg a letöltéshez szükséges linket. Ennek oka, hogy a rendszer nem tudja teljes biztonsággal megállapítani, hogy a rendelés vételárát kiegyenlítették már, vagy sem. Ha a vételárat kiegyenlítették, akkor egy státusz értesítő levél segítségével tudjuk a vásárlónak kiküldeni azt a linket, amelyen keresztül letöltheti a megvásárolt belépőjegyet.

Belépőjegy rendelés státusz értesítés

A levél szövegében a {{ rendeles_termek_letoltheto_lista }} változót használtuk. Fontos, hogy ezt a változót szerepeltessük a levélben, mert ez sorolja fel a megrendelt termékeket és kapcsolja hozzájuk a letöltő linket, amin keresztül a vásárló eléri a belépőjegyet. Ezen kívül ajánlott a státusz értesítő levélbe belefoglalni a következő szöveget is.

"Amennyiben rendelése során belépőjegyet vásárolt, úgy kérjük, hogy ezt a levelet őrizze meg telefonján és hozza magával az eseményre, ahol a linkre koppintva tudja bemutatni és érvényesíteni jegyét. A belépőjegy eléréséhez mobil internet kapcsolatra lesz szüksége.
Másik megoldás, ha a jegyen látható QR kód azonosítóról képernyőképet készít okostelefonjával és azt mutatja be a jegy érvényesítése során."

A kiküldött státusz értesítő levél a vásárló telefonján:

Belépőjegy rendelés státusz értesítő levél

A linkre kattintva a vásárló megjelenítheti a belépőjegyét:

A letöltött belépőjegy a vásárló telefonján

A belépőjegy ellenőrzése

A vásárló telefonján megjelenített belépőjegy tartalmazza a jegy egyedi azonosító kódját és egy QR kódot is, amelyek az adott eseményre történő belépés előtt segítik a szervezőket a jegy ellenőrzésében.

A letöltött belépőjegy ellenőrző QR kódja

Az ellenőrzéshez egy okostelefonon

  • be kell lépni az áruház adminisztrációs felületére,
  • majd ugyanazzal az okostelefonnal be kell olvasni a vásárló által felmutatott jegyen lévő QR kódot és meg kell nyitni a megjelenő linket (ugyanabban a böngészőben, amivel az adminisztrációs felületre léptünk be).
A letöltött belépőjegy QR kódjának beolvasása

A megjelenő ellenőrző weboldalon látni lehet

  • a rendelés főbb adatait,
  • azt, hogy korábban esetleg ellenőriztük-e már ezt a belépőjegyet,
  • illetve azokat az időpontokat, amikor a vásárló korábban letöltötte a jegyet.

Korábban még nem ellenőrzött, érvényes jegy:

Érvényes belépőjegy

Korábban már ellenőrzött, így nem érvényes jegy:

Nem érvényes belépőjegy

Próbálja ki bérelhető webáruház rendszerünket most!

  • Webáruház nyitás kötelezettségek nélkül

    Kötelezettség mentes

    A próba áruház nyitásával nem keletkezik se rendelési, se fizetési kötelezettsége.

  • Gyors webáruház indítás

    Gyors indulás

    A webáruház nyitás egy perc, csak áruháza nevét kell kitalálnia.

  • Minden webáruház funkció elérhető

    Minden benne van

    Teszt webáruházában minden éles funkció kipróbálható lesz.

Kapcsolat

  • E-mail (elsődleges kapcsolat):
    info@viltor.hu
  • Telefon
    (sürgős probléma esetén, 9:00-21:00):
    06 70 933 43 04

Közösségi oldalak

Üzemeltetés

  • Paller Endre egyéni vállalkozó
  • információrendszer programozó, gazdaságinformatikus
  • Számlavezető bank: K&H Bank Zrt.
  • Szlaszám:10404900-67525148-50481028
  • Adószám: 63478262-1-40
  • Nyilvántartási szám: 6617263
  • Adatkezelési nyilvántartási szám: NAIH-60255/2012.
  • Általános Szerződési Feltételek
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Viltor webáruház rendszer © 2009 - 2024