Induló webáruházaktól gyakran kapunk olyan kérdéseket, amelyek a logójuk megjelenésével, jobb láthatóságával kapcsolatosak. Maga a logó tervezés a grafikai munkákon belül is egy teljesen különálló és nehéz terület. Ezért az alábbi leírás nem a logó képek esztétikájával, különböző platformokon történő felhasználhatóságával, megjegyezhetőségével, felismerhetőségével foglalkozik, hanem egyszerű gyakorlati útmutató ahhoz, hogy a logó a weboldalon megfelelő nagyságban és olvashatóbb minőségben tudjon megjelenni.
A logóképekkel kapcsolatban gyakori félreértés, hogy az sérthetetlen. Nem lehet módosítani, csak egy változata létezhet, amihez így vagy úgy, de passzolnia kell a logót hordozó felületnek, pl. a webáruháznak. Ez a gyakorlatban pont fordítva van. A logónak általában sokféle platformon és környezetben kell jól láthatónak és olvashatónak lennie. Így a cégek is több változatot készítenek belőle, figyelve arra, hogy a logó felismerhetősége, egységes megjelenése ne sérüljön.
Ezt azért érdemes rögtön itt az elején tisztán látni, mert sokszor előfordul, hogy bizony a logót kell a felülethez alakítani, máskülönben az esztétikum, a praktikusság vagy a funkcionalitás sérül.
Vannak olyan esetek is, ahol a hordozó felület vagy hely nem változtatható. Ekkor nincs választásunk, mindenképpen nekünk kell alkalmazkodni ahhoz. Gondoljunk csak a közösségi oldalakra, ahol általában egy meghatározott méretben, felbontással és képaránnyal várják el a logót.
A legtöbb webáruház tulajdonos saját maga találja ki és készíti el azt a logót, amelyet a különböző felületeken (jellemzően magán a weboldalon, szórólapokon, molinókon stb.) fog használni. Gyakran a képszerkesztő program alap beállításait használják, vagyis fehér háttéren jelenik meg a sötét színeket használó logó.
Az így feltöltött logónak két, nagyon könnyen orvosolható hibája van. Az egyik maga a fehér háttér, amely így, a lilás (persze lehetne bármilyen más, erősebb szín) weboldal előtt kicsit olyan hatást kelt, mintha a logót csak félig készítették volna el.
A másik hiba nem ennyire egyértelmű. A képen a tartalom nem foglalja el a teljes szélességet és magasságot, vagyis a képnek van egy kerete, amit itt sárga színnel jelöltünk.
A weboldalon a logónak általában egy meghatározott méretű helye van. Erre a helyre most nem csak magának a logónak, de a keretnek is be kell férnie, ami azt eredményezi, hogy a logó (a mancsos kép és hozzá a felirat) kisebb, így olvashatatlanabb lesz. Ha a keretet eltüntetjük (vagyis a logó témája a kép széléig ér), akkor a logó a feltöltés után jobban ki tudja használni a rendelkezésre álló helyet, így valamivel nagyobbnak fog látszani.
Ha pedig a logó hátterét is levesszük, valamint az oldal eredeti megjelenéséhez jobban illeszkedő színeket használunk, akkor egész profi kinézetet tudunk elérni.
A logóképek jellemzően valamilyen grafikából és egy hozzá kapcsolódó 1-2 szavas szövegből állnak. Egy logó elkészítésénél sok szempont merülhet fel, de ha csupán a weboldalt, mint megjelenítési platformot vesszük figyelembe, akkor a szélesebb, vízszintes logó elrendezés (ahol egymás mellett van a grafika és a szöveg) általában előnyösebb, mint a függőleges elrendezés (ahol a grafika alatt vagy felett van a szöveg).
Az alsó képen a grafika és a szöveg sem látszik megfelelően. Ezen úgy lehet segíteni, ha a weboldal forráskódjában több helyet hagyunk a logónak (ez a sablon eredeti felépítésétől függően lehet egyszerű feladat, de előfordulhat, hogy sok mindent át kell hozzá írni). A helyet tulajdonképpen bármeddig lehet növelni, de egy idő után ez a többi tartalom rovására mehet. Az alábbi képen pl. a logókép helyének nagyításával a logó már megfelelően látszik, de cserébe kicsit üres lett a fejléc és lejjebb tolódott a tartalom.
Szintén gyakori hiba, ha egy logóra nem csak a cégnév kerül, hanem egy mottó, szlogen vagy jelmondat is. A hely hiánya és a mondat kiegészítő jellege miatt ez általában sokkal kisebb betűvel van szedve, így arányaiban nagyon eltér a logó többi elemétől. A logó tervezése során, mikor nagy méretben dolgozunk ez talán nem tűnik fel, de érdemes ilyenkor már figyelembe venni a logó végleges helyét is.
Kötelezettség mentes
A próba áruház nyitásával nem keletkezik se rendelési, se fizetési kötelezettsége.
Gyors indulás
A webáruház nyitás egy perc, csak áruháza nevét kell kitalálnia.
Minden benne van
Teszt webáruházában minden éles funkció kipróbálható lesz.